Historia serwisu

Shadow Broker

*  *  *  *  *  *  *

O historii serwisu słów kilka…

Opisane tu historie będą ujęte przede wszystkim z perspektywy kurziego – czyli mojej. Jeśli któreś z opisywanych przeze mnie wydarzeń zostanie w jakiś sposób przekręcone to zapraszam do kontaktu.

2012-2017

Ta część artykułu powstanie niebawem.

2021-teraz

Pierwsze zdecydowane kroki ku reaktywacji Shadow Brokera zostały podjęte dopiero w lutym 2021, to muszę przyznać, że wizja ta chodziła mi po głowie od dłuższego czasu. Dlaczego? Yellow Jester wspomniał już w raporcie sytuacyjnym o przypływie nostalgii, który przyznaję – był główną motywacją do stworzenia kopii serwisu. Dzięki temu już pod koniec 2020 podpytywałem Venydara o drobne rzeczy związane ze stroną. A to domena, a to kopie serwisu, a to fanpage na Facebooku. A wszystko to dlatego, że Shadow Broker był jednym z tych serwisów, które odwiedzałem niemal codziennie. To tutaj poznałem ludzi, z którymi kontakt utrzymuję do dziś także poza internetem. To tutaj powstał mój najdłużej żyjący projekt czyli TABORET.eu.

Rok 2021 dla „nowego” Shadow Brokera to przede wszystkim moment na rozwinięcie skrzydeł, próba odbudowania zasięgów i współpracy oraz nakreślenie nowego kierunku rozwoju serwisu. W końcu przez lata nieaktywności w sieci sporo się zmieniło ale w momencie gdy piszę ten tekst jestem dobrej myśli. Po pierwsze chęć pomocy zadeklarowali ludzie, którzy mają wiedzę na temat współpracy z Handlarzem Cieni. Po drugie nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego momentu na uruchomienie serwisu – niespodzianka w postaci zapowiedzi nowego Mass Effecta oraz remastera trylogii okazały się skutecznym zastrzykiem motywacji.

Powered by WordPress and MagTheme

© 2022 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.