Raport sytuacyjny

Handlarz Cieni powrócił! Po ponad trzech latach nieaktywności, w przypływie nostalgii, dzięki staraniom kurziego i z błogosławieństwiem założyciela serwisu — Venydara, Wasz ulubiony serwis poświęcony serii Mass Effect znowu nadaje. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na parę pytań, które moglibyście chcieć zadać. A jeśli jakiegoś nie przewidzieliśmy, możecie śmiało kierować je do nas za pośrednictwem Facebooka.

 1. Dlaczego nowy adres? Co stało się z shadowbroker.pl?
  Z żalem zawiadamiamy, że oryginalny adres wpadł w ręce nieprzyjaznych Handlarzowi sił i zmuszeni zostaliśmy do reaktywacji w nowej domenie.
 2. Co z komentarzami?
  Aktualnie są wyłączone – choć ich przywrócenie ma dla nas wysoki priorytet. Zastanawiamy się jeszcze nad formą komentarzy. Wbudowany w silnik strony mechanizm jest podatny na ataki, a wykorzystywany niegdyś Disqus zaczął wyświetlać (w naszym odczuciu dość inwazyjne) reklamy.
 3. Co z forum/czatem/etc.?
  Pracujemy nad tym! Zwiastun Legendary Edition spadł na nas całkiem niespodziewanie i postanowiliśmy nie zwlekać dużo dłużej z uruchomieniem serwisu.  Forum i czat to już kwestia zmierzenia zainteresowania tematem, choć możemy wyjawić, że powoli uruchamiamy serwer Discord. 😉
 4. Gdzie są poprzednie artykuły?
  Powody są dwa. Po pierwsze: kwestia autorstwa. Wracamy z serwisem za zgodą Venydara, ale zanim przeniesiemy stare wpisy, chcemy otrzymać na to pozwolenia ich autorów. A po drugie: nie mamy dostępu do starych baz danych i ewentualne przenosiny poprzedniej zawartości będą oparte o Wayback Machine, a to żmudna robota.
 5. Dlaczego strona wygląda nieco inaczej?
  O ile tutaj faktycznie otrzymaliśmy szablon, który był wykorzystywany na oryginalnym Shadow Brokerze to niestety dziś jest on na tyle przestarzały, że nie działa poprawnie na aktualnej wersji WordPress i współczesnych przeglądarkach (uwierzcie nam – 3 lata do dużo). Efekt jest taki, że przeskoczyliśmy z wersji 1.0 do 5.5 i przy okazji dokonaliśmy drobnych poprawek, których nie było w poprzedniej wersji serwisu.

 

Możliwość komentowania i pingowania wyłączona.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MagTheme

© 2022 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.