Mass Effect: Edycja Legendarna z polskim dubbingiem…

Premiera Edycji Legendarnej oryginalnej trylogii Mass Effect w zasadzie już za pasem, a w tak zwanym międzyczasie dowiedzieliśmy się co nieco nt. lokalizacji poszczególnych gier w naszym rodzimym (oraz innych) językach. Na stronie pomocy EA możemy znaleźć informacje dotyczące dubbingu i wersji językowych, jakie będę w całym pakiecie. Ciekawi, gdzie usłyszymy głos komandor Shepard w języku polskim, a gdzie tylko go „przeczytamy”?

Więcej informacji w rozwinięciu, zapraszamy!

Jak już wcześniej wspomniałem, na stronie pomocy EA pojawiła się rozpiska z informacją dotyczącą lokalizacji w poszczególnych grach. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że pierwsza i druga cześć będzie posiadać nie tylko napisy polskie (jak tylko wcześniej o nich domniemywano), ale również dubbing!

Poniżej tabelka prezentuje, jaka forma translacji będzie dostępna w jakim języku.

Zwróćcie uwagę na dopisek na samym spodzie powyższej grafiki.

*W Mass Effect 2 brakuje niektórych głosów w języku polskim, których nie mogliśmy przywrócić.

Ech, Electronic Arts i ich głupkowate tłumaczenia… Chodzi oczywiście o brak nagrań związanych z dodatkami Kryjówka Handlarza Cieni (nasz pracodawca nic o tym nie wie, twierdzi że są to jakieś pomówienia – przyp. /LW) oraz Przybycie. W czasie, gdy te dodatki wychodziły polski oddział „Elektroników” nie stworzył do nich dubbingu. Wówczas powstały fanowskie spolszczenia (tylko na PC), które można znaleźć w czeluściach extranetu 😉 Na chwilę obecną nie wiadomo, czy będą oficjalne polskie napisy. Na stworzenie dubbingu do nich raczej nie mamy co liczyć.

Źródło: Help Electronic Arts

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Powered by WordPress and MagTheme

© 2022 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.