Normandia ląduje na planszy

Brytyjski producent gier planszowych Modiphius ogłosił dziś na X/Twitterze, że pracuje nad projektem osadzonym w świecie Mass Effect. Twórcy stołowych adaptacji gier takich jak Skyrim czy Homeworld zapowiedzieli, że Mass Effect: Priority Hagalaz trafi na sklepowe półki już w tym roku.

Na oficjalnej stronie produktu, gdzie można również zapisać się do newslettera poświęconemu planszowemu Mass Effectowi, można wyczytać, że Priority Hagalaz to kooperacyjna gra dla 1–4 graczy, w której pierwsze skrzypce ma grać historia.

Oferować ma graczom wybory fabularne (również te z osi Idealista-Renegat) „zapewniając niepowtarzalne doświadczenie podczas każdej z rozgrywek” dzięki „opartemu na kartach systemowi sztucznej inteligencji i historii ewoluującej w odpowiedzi na akcje graczy”.

Opowieść osadzona jest w roku 2186, roku inwazji Żniwiarzy, a przyczynkiem dla przygody załogi Normandii będzie katastrofa krążownika badawczego Cerberusa. Zadaniem Sheparda i drużyny będzie odkrycie tajemnic wraku i niedopuszczenie, by wpadły one w niepowołane ręce. Wszystko to, zanim Normandia podzieli los okrętu Cerberusa uziemionego przez bezlitosną burzę.

Dzięki wywiadowi udzielonemu przez założyciela Modiphius, Chrisa Bircha, serwerowi wargamer.com wiemy, że gracze wcielić będą się mogli w Liarę, Tali, Wrexa, Garrusa oraz, rzecz jasna, Sheparda albo Shepard. Postaci będą rozwijać się w toku kampanii, zdobywać nowe zdolności i ekwipunek.

W tym samym wywiadzie Birch zaznacza, że Hagalaz wybrany został ze względu na warunki atmosferyczne, a nie fabularne powiązanie z Handlarzem Cieni, a same zasady nie mają być szalenie skomplikowane gra ma być „bardzo szybka i uczyć zasad w trakcie rozgrywki”.

Zapewnia też, że gra nie będzie jednym z „kosztujących 150$ wielkich pudeł plastiku”, sugerując cenę poniżej 100$.

A czy Wy gracie w planszówki? Będziecie wyczekiwać planowanej na ostatni kwartał 2024 roku premiery gry? Do dyskusji zapraszamy na nasz Discord.

Wielkie podziękowania dla Pawlo34 za podsunięcie nam informacji o Priorytecie Hagalaz, właśnie za pośrednictwem Discorda.

No i źródełka:
https://twitter.com/Modiphius/status/1764655829796421816
https://www.modiphius.net/pages/mass-effect-signup
https://www.wargamer.com/mass-effect-board-game/guide

Możliwość komentowania i pingowania wyłączona.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MagTheme

© 2022 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.