Oryginał kontra Edycja Legendarna

Na YouTube’owym kanale IGN opublikowano wczoraj materiał przybliżający zmiany, które zostały wprowadzone w remasterze trylogii. O ile wszystkie części prezentują się zdecydowanie lepiej teksturom w wyższej rozdzielczości oraz poprawionym efektom graficznym to należy zwrócić szczególną uwagę na pierwszą część serii.

Po więcej zapraszamy do rozwinięcia newsa.

Nie pokazano wiele ale wstępnie okazuje się, że dotrzymano słowa i pierwszy Mass Effect nie jest tylko prostym remasterem. Z materiału dowiadujemy się, że niektóre lokacje zostały zmodyfikowane. Jako przykład przedstawiono port Hanshan na Noverii. Pierwotnie obok sklepu Opolda znajdowała się ściana, która wymuszała na graczu przejście nieco dłuższego odcinka gdy ten chciał przemieścić się pomiędzy windami. Pierwotnie została ona dodana w związku z ograniczeniami ówczesnych komputerów – dzięki niej nie musiały one od razu wyświetlać całej tej przestrzeni. Obecnie nie ma już potrzeby uciekać się do takich „sztuczek optymalizacyjnych” więc została ona usunięta. Oprócz tego możemy zobaczyć, że w otoczeniu pojawiło się nieco nowych elementów wyposażenia danej lokacji (takich jak choćby oświetlenie, skrzynie czy meble).

Kolejną wartą odnotowania zmianą jest sposób zachowania Mako. Pojazd ten ma teraz prowadzić się zdecydowanie precyzyjniej, być o wiele bardziej przewidywalny na wzniesieniach i co zaskakuje – zyskał też dopalacz! Ale cóż… dosyć tekstu. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

I jak? Co o tym myślicie?

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress and MagTheme

© 2022 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.