Mass Effect 5: Sklep BioWare sugeruje, że Shepard powraca (a następnie usuwa odnośnik) [Mass Effect 5]

Spekulacje czas zacząć. Na stronie sklepu BioWare można było, bo już nie ma, zobaczyć opis produktu, który sugerowałby, jakoby komandor Shepard – protagonista oryginalnej trylogii Mass Effect – miałby wrócić w następnej grze w następnym tytule – Mass Effect 5 (przyp. LordWader).

Więcej w środku. Zapraszamy!

Aktualizacja (11.05): Jak widać, wzmianka o Shepardzie to efekt błędu.

Aktualizacja (11.05): Oryginalny opis „został napisany przez osoby, które prowadzą sklep i nie są zaznajomione z grą”.

Dyrektor projektu BioWare, Michael Gamble pisze na Twitterze, że informacja sugerująca powrót Shepard w kolejnej odsłonie, która pojawiła się na stronie sklepu BW, była prostym błędem.

W w/w rozmowie na Twitterze, w odpowiedzi na wiadomość jednego z użytkowników, czytamy: „Oryginalny [opis] został napisany przez ludzi, którzy prowadzą sklep i nie są zaznajomieni z grą„.

Oczywiście jest mało prawdopodobne, aby to całkowicie zgasiło całe ognisko spekulacji na temat możliwego powrotu Sheparda, ale jeśli nie jest to skomplikowany „podwójny blef” to wydaje się, że ten konkretny „przeciek” był niczym więcej jak tylko błędem.

___________________________________________________________________________________________

Jak donosi Video Games Chronicle, użytkownik YouTube’a o nicku Mr Hulthen zauważył streszczenie fabuły w opisie plakatu Mass Effect 5, który sugeruje powrót komandora Sheparda.

Chociaż opis został szybko usunięty, pierwotnie zapis brzmiał:

„Show musi trwać. Ostatnia misja Sheparda miała zakończyć zagrożenie ze strony Żniwiarzy, ale wielkim kosztem, w tym samej Ziemi. Podczas gdy Shepard i reszta muszą pozbierać wszystko do kupy, fani zastanawiają się, co dalej.”

Wzmianka o Shepardzie została jakiś czas później usunięta, a opis zmienił się na:

„Zagrożenie ze strony Żniwiarzy może i zostało zakończone, ale wielkim kosztem, w tym samej Ziemi. Podczas gdy Ci co przeżyli składają wszystko do kupy, fani zastanawiają się, co dalej.”

Nie jest jasne, czy oryginalny tekst był nieumyślnym przeoczeniem informacji, czy zwykłym błędem ze strony kogoś spoza zespołu programistów. W przeszłości zdarzały się już podobne wycieki merchandise’u, ale jest też szansa, że napisał to ktoś bez wiedzy wewnętrznej. Autorzy newsa skontaktowali się z BioWare w celu uzyskania komentarza.

Źródło: IGN

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Powered by WordPress and MagTheme

© 2022 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.